Інтелект України

Модернізація національної системи освіти на засадах компетентнісного підходу є однією з основних змін Нової української школи. З іншого боку створення нового освітнього простору вимагає від освітян не просто змінити кольори стін чи фасади шкіл, а змістовно підготувати навчально-методичний інструментарій уроків. Ознайомлення з досвідом роботи освітян України в ході численних поїздок в рамках проекту «Методичні мости», вивчення результатів запровадження проекту «Інтелект України» педагогічним колективом Харківської гімназії №169 та науковцями Харківського національного педагогічного університету ім. Г.С. Сковороди як інноваційного було сприйнято педагогічним колективом,  як перспектива впровадження дослідно-експериментальної роботи, що певний проміжок часу була однією з слабких сторін діяльності педагогічного колективу школи. Близьким для нас був цей проект і тому, що саме якісна природничо-математична освіта є приорітетом науково-педагогічного проекту «Інтелект України», а це збігається з профілізацією школи.

Слід відмітити, що впровадженню даного проекту передувало ознайомлення з ним адміністрації школи, вчителів початкових класів в ході виїзних семінарів до м. Харків, Тростянець, курси вчителів 1-х класів в СОІППО. Не секрет, що важливим плюсом на користь даного проекту стало навчально-методичне забезпечення як роботи вчителя, так і здобувачів освіти, так і матеріалів для взаємодії з батьками в рамках педагогіки співпраці. Можливо для когось чіткі вимоги, що встановлені в рамках проекту можуть здатися обмеженням академічної свободи, але не для творчого вчителя, який по-своєму обігрує кожну вправу, кожен методичний прийом, кожну наочність чи презентацію. Але при цьому вчитель до уроку має всі матеріали «під ключ» та може їх активно використовувати, бо на інший урок – нові карти, нові таблиці, нові ІКТ засоби.

У 2019-2020 навчальному році відповідно до ст.55 Закону України «Про освіту» щодо прав батьків здобувачів освіти обирати освітню програму, листа МОН України № 1/9-344 від 25.05.2018 р., що дозволяє використовувати  програму «Інтелект України» в усіх закладах загальної середньої освіти, листа Державної служби якості освіти № 01-22/322 від 24.05.2018 р. про успішну експертизу на відповідність Державному стандарту програми «Інтелект України», наказу МОН України від.13.11. 2016 №1319 «Про дійснення дослідно-експериментальної роботи всеукраїнського рівня за темою «Шляхи реалізації компетентнісного підходу в науково-педагогічному проєкті «Інтелект України»         організовано участь 1-А, 2-А,В класів в проведенні Всеукраїнського експерименту за темою «Реалізація копетентнісного підходу в науково – педагогічному проєкті «Інтелект України» на базі загальноосвітніх навчальних закладів». Вчитель початкових класів Олійник О.Г. стала регіональним тренером по Сумській області за програмою «Інтелект України».